ODWOŁANE SZCZEPIEŃ – BRAK SZCZEPONEK – BRAK DZIAŁANIA RARS i MZ

Szanowni Pacjenci

Realizujemy szczepienia przeciw COVID-19 od lutego 20212 r.

Zaczynaliśmy od 30 szczepionek tygodniowo. Obecnie, dzięki powiększeniu zespołu i dobrej organizacji – wykonujemy do 1200 szczepień tygodniowo. Jak na małą przychodnię w niewielkim Radomyślu Wielki, jest to duży sukces.

Mimo naszych starań i ogromnego zaangażowania, dziś stoimy w sytuacji, w której nie możemy realizować naszych zadań!

Musimy odwołać szczepienia ponad 800 pacjentów z bieżącego tygodnia (15-17 kwietnia).

DLACZEGO?

Ponieważ błędy w działaniu Systemu Dystrybucji Szczepionek i brak reakcji Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na nieścisłości w ilościach zamówień spowodowały, że szczepionki na ten tydzień (12-18 kwietnia) zostały dostarczone w 20% zamawianej ilości!

O niezgodnościach w dostawie informowaliśmy RARS i MZ już w poniedziałek – codziennie ponawialiśmy kontakt i próbowaliśmy różnymi kanałami otrzymać informacje – do dziś (15.04) ani Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, ani Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało na żadne zgłoszenie.

Zgodnie z planem zrealizowaliśmy szczepienia we wtorek – 13 kwietnia, niestety na kolejne dni nie mamy szczepionek.

Sytuacja jest tym bardziej trudna,  że przekaz medialny kierowany do Państwa jest zupełnie inny, niż rzeczywistość!

Media podają informacje, o tym, że szczepionek nie brakuje i że punkty mogą szczepić tyle ile zdołają. Może to jest prawda – przynajmniej częściowo… może szczepionek nie brakuje … jednak szczepionki, które są w magazynie RARS nie ratują życia i zdrowia – dopiero szczepionka podana pacjentowi ratuje życie i zdrowie!

Jako punkt szczepień – na ten moment – nie mamy możliwości zamówienia większej ilości szczepionek niż 180 sztuk (w tym są zawarte szczepionki na 2-gą dawkę). W kontekście bieżącej sytuacji społecznej, każdy niewykorzystany potencjał ludzki i organizacyjny jest z naszej perspektywy karygodnym zaniedbaniem.

Szanowni Państwo – z ogromną radością szczepimy każdą kolejną osobę, ponieważ wierzymy, że zbliża nas to do NORLAMNOŚCI, której od dawna nam wszystkim brakuje.

Chcemy Państwa szczepić i chcemy realizować to, na tyle sprawnie, żeby byli Państwo zadowoleni.

PRZEPRASZAMY BARDZO za sytuację, która ma miejsce obecnie i za chaos, który wprowadza to w państwa codzienność.

Dziękujemy również wszystkim, którzy starają się nam pomóc – to bardzo dla nas istotne.